Hitlerovi generálovéPolní maršál Rommel na inspekci v Normandii Vítejte na stránkách, které se vrací k tématice 2. světové války. Jejich účelem je seznámit návštěvníka s některými vysokými veliteli německé armády Wehrmachtu a Waffen SS počas tohoto strašlivého vojenského konfliktu.

V současné době se zde nalézají kompletní životopisy dvou významných velitelů: generálplukovníka Guderiana - architekta německého tankového vojska a generálplukovníka SS Dietricha - dlouholetého velitele nejznámější z divizí Waffen SS. Dále jsou zde portréty generálů von Lahousena, von Pieckenbrocka, Stieffa a dvou výše zmíněných generálplukovníků.

Pro doplnění zde naleznete nekompletní seznam německých generálů, přehled polních maršálů, zajímavosti, a také hodnosti a vyznamenání. Doufám že se Vám stránky budou líbit, pokud máte nějakou výhradu či doplnění, kontaktujte mne na mejl tomas.paulik(zavináč)centrum.cz.

Upozornění: Tyto stránky, přestože vzdávají hold válečnému umění vesměs válečným zločincům, nemají podporovat rasismus, fašismus, ultranacionalismus, ani jiné pochybné ideologie, směřující k potlačení lidských práv a svobod, zakotvených v Listině základních práv a svobod. Jejich účelem je pouze odhalit historické skutečnosti, přesto si je třeba uvědomit, že všichni tito muži pokorně bojovali na straně zla v nejstrašnější válce v lidských dějinách. Autor těchto stránek bytostně nesouhlasí s vražděním nevinných lidí, a chtěl by je na tomto místě odsoudit.

Hrůznosti nacismu můžete shlédnout ZDE. POZOR! Jedná se o hrozivé záběry.